Medžiagos

EVA

EVA (Etileno vinilacetatas) – tai ekologiška kompozicinė polimerinė medžiaga, kurią sudaro 82% polietileno ir 18% vinilacetato. Po tinkamo putodaros ir dažiklių panaudojimo, medžiaga tampa labai lengva. Ji puikiai tinka gaminti įsispiriamus batus, vandeniui atsparius elementus ir izoliacinę foliją. Produktų iš EVA medžiagos gamybos technologija yra viena iš sudėtingiausių sintetinių medžiagų perdirbimo pramonės gamybos technologijų. Granulės pakeičiamos naujausiomis putodaros medžiagomis. Avalynė iš EVA medžiagos gali būti gaminama su apsaugos dangteliais ir pradūrimui atspariais įdėklais.

EVA avalynės privalumai:

  1. ypatingai lengva;
  2. atspari šalčiui (medžiaga išlieka elastinga prie -30 laipsnių šalčio);
  3. nepralaidi šalčiui ir atspari temperatūros svyravimams (puikiai tinka naudoti ekstremaliai žemoje temperatūroje);
  4. neperšlampama;
  5. komfortiška.

PU

PU (Poliuretanas) – tai puiki amortizuojanti, atspari UV ir ozonui medžiaga. Poliuretanas pasižymi ypatingai aukštu atsparumu trinčiai, tempimui, riebalams ir naftos produktams.

Norint gauti PU medžiagą, reikia sumaišyti du skystuosius ingredientus Polyolį ir ISO. PU medžiaga gali būti modifikuota į PVC. Ši medžiaga gali būti naudojama labai minkštiems ir lengviems produktams gaminti, pavyzdžiui, poliuretano putai, avalynei. Taip pat galima naudoti ir kietų produktų gamybai, pavyzdžiui, statybos elementų. PU batų privalumas yra galimybė įterpti apsauginį dangtelį ir pradūrimui atsparią medžiagą. PU batai yra 40% lengvesni nei PVC batai ir jie netampa sunkesni esant šaltam orui. Aukštos kokybės PU medžiaga yra puikiai tinkama apsauginių batų gamybai.

PVC

PVC (vinilo polichloridas) yra aukštos kokybės, ekonomiška, nepaprastai įvairiapusiška ir šiuolaikiška termoplastinė medžiaga. Ji yra sudaryta iš vinilo chlorido polimerizacijos. Ilgos anglies atomų grandinės suformuoja linijinę PVC medžiagos struktūrą. Pridėjus įvairių priedų, PVC gali būti pakeista į skirtingo kietumo medžiagas. Pagrindiniai PVC priedai yra:

  1. stabilizatoriai;
  2. minkštikliai;
  3. užpildai;
  4. perdirbimo priedai.

Sumaišius minėtus PVC komponentus ir per ekstruderį su rotaciniu peiliu pabaigoje leidžiant mišinį (vadinamą sausuoju mišiniu), gauname granules, kurios aukštoje temperatūroje paverčiamos skystu pavidalu ir yra švirkščiamos į formą. Panaudojus atitinkamus priedus PVC medžiaga gali būti atspari naftai ir rūgštims. Tai pigiausia medžiaga, naudojama avalynės gamyboje, todėl ir vartotojai gali batus įsigyti už prieinamą kainą. Ši medžiaga taip pat tinka perdirbimui, nes po sumalimo gali būti perdirbama, ištirpinama ir vėl sušvirkščiama.

GUMA

Natūrali guma – elastingas hidrokarbonato polimeras, kuris natūraliai randamas arba gali būti sintetinamas iš kaučiuko. Komercijos reikmėms daugiausiai natūralios gumos latekso išgaunama iš Para gumos medžio, brazilinės hevėjos (Euphorbiaceae).